Fialová kukuřice (Zea Mays)
Kukuřice pochází z Ameriky, z peruánských And, kde byla vypěstována z planých rostlin. Kukuřici pěstovali američtí indiáni již před 5 000 lety. Dnes se pěstuje všude v Evropě, ale největším pěstitelem na světě zůstaly Spojené státy. Kukuřice zde prodávaná pochází z Peru.
Fialová kukuřice je nejčastěji využívána jako prostředek k udržování zdraví močového ústrojí a zažívacích funkcí. Močové ústrojí je názvem pro celou skupinu dutých orgánů, od ledvin až po močovou trubici. Fialová kukuřice taktéž přispívá k udržení zdraví srdce.
Fialová kukuřice je jedním z nejsilnějších přírodních antioxidantů chránících buněčné membrány a DNA před zhoubnou deformací škodlivých radikálových látek nebo nekontrolovatelného buněčného dělení.
V tradiční medicíně se fialová kukuřice doporučuje k regulaci vysokého krevního tlaku a hypertenzi, k vazoprotekci při výdutích a křečových žilách, ke zlepšení prokrvení periferních oblastí (zvýšení mikrocirkulace), ke snížení vysoké plasmatické koncentrace cholesterolu. Podle zkušeností lidových léčitelů fialová kukuřice chrání lidské tělo před infarktem myokardu, vyživuje mozkovou tkáň a podporuje jeho správnou činnost. Dále je doporučován při potřebě podporovat tvorbu kolagenu a pohybového ústrojí, dále jako prevence proti bakteriálním a virovým infekcím a léčebně navíc proti mykózám.